Психологиня поліції охорони Прикарпаття радить

Коли в країні триває війна, будь-яка людина починає відчувати тривогу і страх, надмірне перевантаження, усе це призводить до проблем зі здоров’ям.

Тому необхідно уберегти себе від такого стану. Регулярні тренування з розслаблення/регуляції дають вражаючі результати.  

Наукою доведено, що завдяки розслабленню можна досягти зниження рівня відчуття стресу та підвищення імунітету; зменшення болю; прискорення одужання після хірургічного втручання; менше побічних ефектів від хіміотерапії та менше очікуваної нудоти і блювання перед хіміотерапією; знижується тривожність, покращується настрій і менше пригнічуються емоції. Тренування з розслаблення, регуляції та медитації також допомагають нам бачити кожен аспект життя в перспективі й відчувати себе менш перевантаженими.  

Існує багато форм та технік розслаблення. Сьогодні пропоную познайомитись з однією із них під назвою «М’який живіт».

Отож закрийте очі... і дозвольте своїй увазі поринути всередину та вглиб вашого тіла. Усвідомте своє дихання. Поступово дозволяйте своєму диханню змінюватися – м’якіше, повільніше та глибше, наскільки це комфортно для вас.

…Вдих через ніс і видих через рот. Відчуйте, як повітря рухається донизу, зберігаючи грудну клітину та шию розслабленими. Зауважте, як живіт розширюється на вдиху і розслабляється на видиху. Це поглиблює дихання, покращує кисневий обмін, зменшує нервову напругу, розслаблює м’язи і «заклопотаний розум». З кожним подихом беззвучно кажіть собі «м’який», коли вдихаєте, і «живіт», коли видихаєте.

Продовжуйте дихати в такий спосіб кілька хвилин. Ви можете додавати хвилину-дві щодня, аж допоки досягнете десятьох або більше хвилин практики. Якщо приходять думки, дозволяйте їм бути і споглядайте, як вони йдуть, щоразу обережно повертаючись до дихання м’яким животом. Робіть так щоразу, коли відчуваєте занепокоєння, напруження або стрес; якщо маєте проблеми зі сном, робіть так щоразу, як вкладаєтесь до ліжка. Скоро ви помітите, що під час стресу  можете зробити кілька глибоких вдихів/видихів і сказати: «М’який… живіт», – та швидко розслабитись.

Сподіваюся, що  інформація була корисною для вас! Будьте здорові!!!

Надія БЕРЛАДІНА, провідний психолог ВКЗ УПО Івано-Франківської області