Як залишатися на зв’язку в критичній ситуації

24 лютого рф повномасштабно вторгнулася в нашу країну, і вже який день армія агресора завдає нищівних ударів по українській цивільній, промисловій та військовій інфраструктурі. Одною з мішеней стали об’єкти, які забезпечують роботу зв’язку. 

А тому нагадуємо, що Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України рекомендує обмежити споживання мобільного зв'язку до мінімуму:

  • використовуйте фіксовані мережі звʼязку завжди, якщо є така можливість – до речі, деякі укриття облаштовані мережею Wi-Fi;
  • за можливості відмовтесь від відео на користь текстових форматів;
  • віддавайте перевагу текстовим повідомленням перед дзвінками та відеодзвінками;
  • скоротіть всі розмови до мінімуму, адже, можливо, у цей самий час хтось намагається використати мережу, щоб викликати рятувальників або швидку;
  • встановіть обмеження трафіку в налаштуваннях застосунків, найменшу роздільну здатність в налаштуваннях відео на Youtube;
  • вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах: Налаштування месенджера → Дані та сховище або Медіафайли → Вимкніть опцію «Фонове завантаження» / у розділі «Через мобільну мережу» вимкніть «Автозавантаження медіа»;
  • якщо не працює мережа вашого оператора, скористайтесь національним роумінгом: у налаштуванні телефон вимкнути автовибір мережі:
    - на Android: Налаштування → Мобільна мережа (Підключення)  → Оператор.

- на IOS: Параметри → Стільникові дані → Вибір мережі. Знайти й вибрати доступну мережу VODAFONE UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.

Якщо зареєструватися не вдалось, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу. Перевірте можливість вихідного дзвінка, SMS.

ВАЖЛИВО: раз на день намагайтеся повернутися (підключитись) до мережі свого оператора вручну або увімкнувши автовибір мережі.

За повідомленнями Держспецзв’язку та МВС України. 

Управління поліції охорони у Львівській області