Віч-на-віч з Чорнобильським лихом – працівники Управління поліції охорони Житомирщини згадують про лихоліття

Чергова трагічна річниця аварії на Чорнобильській АЕС змушує знову згадати про те, що пережили люди, коли вступили в бій з невидимим і безжалісним ворогом заради майбутнього свого народу і своєї країни.

Тому сьогодні нам дуже важливі спогади і свідчення очевидців та учасників ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи.

«Це були жахливі дні у моєму житті…, - згадує працівник воєнізованої охорони Управління поліції охорони в Житомирській області Сергій Юхимович Горшкальов. - Як зараз пам’ятаю: 1986 рік, будучи старшим лейтенантом внутрішньої служби пожежної охорони, нас підняли по тривозі і ми прибули в район Чорнобильської АЕС. У 16 кілометрах від реактора ми здійснювали дозометричний контроль та розмежування території, доставляли спецтехніку та особовий склад на територію. Ми відкачували «тяжку» воду від аварійного четвертого енергоблоку з чергуванням кожні чотири години, а потім мінялися. Також організовували подачу води пожежною насосною станцією на бетонування дамби для того, щоб реактор не провалився. Виконуючи свій обов’язок в зоні радіаційного забруднення отримав дозу опромінення в 43 рентген по документам». Сергій Юхимович має медаль  «За відвагу на пожежі».

Юрій Костянтинович Ткачук, який нині працює охоронником воєнізованої охорони УПО в Житомирській області, у 1986 проходив строкову службу у внутрішніх військах. Чоловік згадує, що працювали на блокпостах, розташованих за 30 кілометрів від реактора. Ставили стовпи та доставляли колючу проволоку.  Довколишні села та покинуті людьми домівки виглядали моторошно.

Електромонтер Управління поліції охорони Житомирщини Олександр Михайлович Яцько у той час був відряджений для встановлення радіостанцій на всіх пропускних пунктах забрудненої території. Розповідає, що окрім своїх професійних обов’язків, ще допомагав встановлювати огорожі з колючої проволоки в зоні ЧАЕС.

І на сьогоднішній день слово «Чорнобиль» залишається болючим нагадуванням про всесвітню катастрофу і водночас захоплює нас людським героїзмом ліквідаторів. Низький уклін та шана їм.

 

Управління поліції охорони в Житомирській області

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image