Для проведення тренувань з охорони банківських установ створили умовну ситуацію, коли грабіжник намагається забрати гроші і покинути будівлю.
О 12 годині почалося навчання: до банку зайшов чоловік у масці. Касирка банку викликала охорону і за кілька хвилин приїхали поліцейські. Коли чоловік почав тікати, перехопили і затримали. Далі правоохоронці склали протокол і вилучили зброю.
— Коли злочинець грабує банк, охоронець або касир натискає кнопку тривоги, після чого сигнал йде на пульт головного централізованого спостереження поліції охорони, що знаходиться в місті Ужгород. Сигнал моментально передається нарядам реагування і в найкоротший термін наряди реагують на спрацювання, — розповів поліцейський Сергій Конепуд.
Начальник хустського відділення банку Василь Попович наголосив, що усі працівники знають, як необхідно поводитися під час спроби пограбування. Інструктаж у них відбувається щомісяця.
—У першу чергу працівник має миттєво зреагувати, — сказав Василь Попович, — навіть, якщо це не грабіжник, а просто емоційно неврівноважена людина, відповідно застосовується кнопка тривоги для виклику охорони. Впродовж кількох хвилин служба охорони вже на місці реагує і чітко знає свої обов’язки. Відповідно, є в нас і стаціонарна охорона під час роботи.
Інженер сектору технічної охорони мукачівського міжрайонного відділу Іван Габовда також додав, що все ж найдієвішими є первентивні засоби охорони, адже коли об’єкт знаходиться під охороною, і обладнаний спеціальними засобами захисту, то правопорушник навряд чи зважиться на здійснення злочину.
Управління поліції охорони в Закарпатській області


