У Житомирі відбувся ЮрФем Open Space на якому обговорили проблеми домашнього насильства, законодавство та практику

25 червня адвокатки, поліцейські, прокурорки та депутатки місцевих органів влади, а також представниці різних громадських організацій спілкувалися про дієвий механізм та захист постраждалих від домашнього насильства та розповідали про успішні практики.
 
ЮрФем Open Space – це регіональна платформа, де активістки, адвокатки, юристки із різних галузей можуть обмінятися досвідом та обговорити певну проблему з якою працюють.
 
Зустріч відбулася за ініціативою «Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», а відкриття заходу презентувала – голова «ЮрФем» Христина Кіт.
Присутні обговорили найбільш поширені випадки, як домашнього так і взагалі, скоєння насильства. Говорили про характерні ознаки, що сигналізують про наявність домашнього насильства, систематичність вчинення дій, стереотипні уявлення про гендерні ролі кривдника та жертви, завдання шкоди, вчиненої особами, яких об’єднує спільний побут, їх права та обов’язки. Також розмова стосувалась ролі та дій поліції під час викликів і звернень громадян.
 
– Коли людина звертається по лінії «102», вона повідомляє оператору обставини події і до неї направляється відповідний наряд правоохоронців.
Однак поліція охорони має ще додаткову соціальну послугу по всій території України: «Терміновий виклик поліції», яка діє без використання мобільного телефона. У такому випадку поліцейські прибувають негайно за вказаною адресою, що дозволяє більш ефективно відреагувати у випадках виявлення домашнього насильства – розповіла юристка Управління поліції охорони в Житомирськвй області Ірина Кривой.
 
Окремо учасники обговорили правові засади з питань запобігання та протидії домашньому насильству, передбачені законодавством України, зокрема, щодо спеціальних заходів, які можуть бути застосовані до кривдника та порядку їх застосування, а також про законодавчі прогалини.
 
Зазвичай люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. Тож гості заходу наголошують: «Якщо ви зазнали будь-якого прояву насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!»
 
Управління поліції охорони в Житомирській області
Image
Image
Image