Соціально-психологічний клімат - це відношення між членами в трудовому колективі обумовлені виробничою діяльністю (формальні стосунки) і міжособистісними стосунками (неформальні). Стан неформальних міжособистісних стосунків називається соціально-психологічним кліматом.
Сьогодні в Управлінні поліції охорони в Луганській області проводиться дослідження соціально - психологічного клімату в колективі. Працівники відповідають на ряд анонімних запитань, після яких психологом проводиться обробка результатів. Підбивши підсумки тестування кожен підрозділ, кожна мікрогрупа отримує рекомендації для покращення свого соціально - психологічного клімату.
Клімат в колективі може бути:
Позитивний
Негативний
Оптимальний
Нестабільний.
Психологом поліції охорони Луганщини підготовлено ряд рекомендацій задля підтримки позитивного та оптимального соціально - психологічного клімату в колективі:
♦ постановка цілей команди. Важливо не просто показати, куди рухається колектив - важливо показати кожному співробітникові, куди рухається він, і як цей рух допомагає досягненню спільної мети;
♦ визнання. Чим частіше хвалити співробітників, тим краща буде мотивація та клімат в колективі;
♦ дякуйте частіше. Не забувайте говорити "спасибі за виконану роботу. Пам'ятайте, що слова вдячності викликають у співробітників не лише почуття задоволення, але також і підвищене почуття відповідальності;
♦ запитуйте. Постійно уточнюйте у співробітників, що їм не подобається, що вони хотіли б поліпшити, з якими проблемами вони стикаються. І намагайтеся вирішувати ці проблеми.
Поліція охорони Луганщини
