Психологічна служба поліції охорони разом з поліцією Києва надає психологічну підтримку

У складні часи для України важко впоратися зі своїми емоціями, страхом та панікою. Особливо коли ти рятуєш своїх дітей від агресора і вимушений виїздити зі свого дому.

Психологи поліції охорони продовжують надавати психологічну підтримку та допомогу потребуючим. На Центральному залізничному вокзалі столиці працює цілодобова психологічна підтримка для дітей та батьків, які вимушені виїздити з Києва задля власної безпеки.

Психологи підпорядкованих підрозділів Управління поліції охорони разом з психологами поліції Києва надають професійну психологічну допомогу, надають ліки та годують корисними обідами від шеф-кухаря Євгена Клопотенка.

Як зазначила психолог Управління поліції охорони Вікторія Васькевич: "Для нас не має «чужої біди», неможливо залишатись осторонь, коли бачиш дитячі сльози. Сім'ї, діти які стали біженцями з окупованих територій, напряму стикнулись з негативними наслідками війни, втратами близьких, домівки, проявами насильства, страхом та панікою. Втрачається контроль не лише над ситуацією, а й власним життям. Звичайно, ці люди потребують комплексної та тривалої допомоги, як соціального, так і психологічного характеру".

Ситуація, коли люди вирвались з пекла і опинились у відносній безпеці та очікують подальшого пересування у безпечне місце - саме те, що відбувається на Центральному залізничному вокзалі міста Києва сьогодні. Задача психологів на даному етапі надати психологічну підтримку та допомогу біженцям, особливо дітям. Звичайно, в першу чергу, необхідно задовольнити базові потреби людей, зокрема: їжу воду, безпеку та відпочинок.

З цією метою до діяльності пункту психологічної допомоги нами залучені волонтери, небайдужі громадяни, які кожного дня привозять на вокзал їжу, напої, солодощі, засоби гігієни, медичні засоби, вітаміни, іграшки тощо. Щоб малеча відчувала безпеку, впевненість мають віддзеркалювати дорослі, їх батьки. Це ще один з напрямів роботи психологів - консультативно-корекційна психологічна робота з мамами, опікунами, сім'ями. За потреби, забезпечується направлення людей до медичних установ. Ну і, звичайно, безпосередня робота з дітьми: ігротерапія, арттерапія та всі ті радощі й розваги, які можуть відволікти малечу та повернути радість дитинства».

Також відкрита лінія телефону довіри на який може звернутися кожен громадянин України задля отримання важливої інформації та поради в кризовій ситуації  +380894201866

Анастасія Іванова

Управління поліції охорони в м. Києві