e-mail: dpo_office@police.gov.ua
Лінія працює цілодобово, тел.: 9899
Чи знає кожен із нас, як діяти у разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя учнів, студентів та співробітників, рідних і близьких? Як створити безпеку навчального процесу в закладах освіти? Ці та інші питання були обговорені на відеонараді за участю директора Департаменту освіти на науки Івано-Франківської міської ради Ігоря Максимчука, начальника Управління поліції охорони в Івано-Франківській області полковника поліції Михайла Чорнописького та усіх керівників об’єднаних територіальних громад Прикарпаття.
На виконання доручення Президента України та Уряду, МВС спільно з Міністерством освіти та науки і представниками об’єднаних територіальних громад з липня цього року розпочали втілювати проєкт «Безпечне освітнє середовище в умовах війни».
– Освітній процес укотре зазнає змін. Насамперед найактуальнішими стають питання безпечного простору та освітнього середовища для перебування учнів і працівників у навчальних закладах. Особливу увагу слід надати безпеці дітей та працівників освітніх закладів під час навчального процесу. Ми пропонуємо обладнати навчальні заклади комплексом РСТС (ручними системами тривожної сигналізації) з подальшим підключенням до Головного пункту централізованого спостереження УПО області та реагуванням нарядів поліції охорони, - прокоментував начальник Управління поліції охорони в Івано-Франківській області полковник поліції Михайло Чорнописький. – При виникнені ситуації, яка може загрожувати здоров’ю та спокою дітей і вчителів, пожежі та в інших надзвичайних ситуаціях, кожен зможе натиснути кнопку «Терміновий виклик поліції». Після отримання сигналу на централізований пульт спостереження, група швидкого реагування в найкоротший термін прибуде до закладу освіти та надасть необхідну допомогу. Поліцейські добре володіють спецнавичками, вогнепальною зброєю, відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема, можуть надати домедичну допомогу, а також знають правила евакуації.
– Ще один з ефективних способів забезпечення охорони це встановлення відеоспостереження. Установка зовнішніх камер дозволяє не тільки контролювати те, що відбувається, але також фіксувати факти незаконного проникнення, надзвичайних подій, тощо, - додав полковник поліції.
Окрім технічної охорони, УПО Івано-Франківської області здатне забезпечити охорону навчальних закладів силами висококваліфікованих співробітників поліції чи працівників воєнізованої охорони, які мають визначені законом права та повноваження на застосування владних функцій щодо правопорушників. Охоронники обов'язково забезпечуються передбаченими для працівників поліції засобами активної оборони, службовим радіозв'язком. За бажанням замовника охорона може забезпечуватися вогнепальною, або травматичною зброєю, бути одягнена в формений або цивільний одяг.
– Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб створити безпечні умови цього навчального року, адже він важкий навіть для нашої свідомості, - додав керманич поліції охорони Прикарпаття.
Управління поліції охорони в Івано-Франківській області