e-mail: dpo_office@police.gov.ua
Лінія працює цілодобово, тел.: 9899
Безбар’єрність – це забезпечення рівних прав та можливостей для всіх людей, зокрема й тих, хто відчуває на собі тиск та обмеження, стигматизацію, дискримінацію тощо.
У суспільній свідомості безбар'єрність асоціюється з подоланням фізичних перешкод. Звичайно, потреби людей з інвалідністю — один із важливих фокусів, однак поняття «безбар'єрність» є набагато ширшим і стосується без перебільшення кожного українця.
Національна стратегія передбачає створення безбар’єрного простору в Україні за шістьма основними напрямками: фізична, інформаційна, суспільна, економічна, цифрова та освітня безбар’єрність. За кожним з цих напрямків стратегія пропонує комплекс рішень, спрямованих на різні суспільні групи, зокрема, людей з інвалідністю, молодь, батьків з маленькими дітьми, літніх людей. Головна мета – зробити безбар’єрність новою суспільною нормою, коли поважаються та враховуються особливості і потреби кожної людини.
Управління поліції охорони Івано-Франківщини також долучилось до цієї програми. Так, в Управлінні ще торік створена експертна група, яка вирішуватиме проблематику, гіпотези та напрацювання у сфері безбар’єрності.
За ініціативою керівництва поліції охорони в рамках проведення інформаційно-просвітницької кампанії «Країна без бар’єрів для нечуючих» з метою надання екстреної допомоги особам з інвалідністю, зокрема з порушенням слуху в Управлінні були проведенні тренінгові заняття для особового складу поліції охорони, які допоможуть поліцейським вивчити основні жести, які сигналізують про прохання надання допомоги, необхідності отримання захисту, повідомлень про подію або злочин.
– Робота з людьми із вразливих груп до яких належать люди з інвалідністю глухоти, вимагає від поліцейських окремих підходів та спеціальних навичок, тому ми запросили представника, котрий навчить наших працівників елементарних жестів, які допоможуть зрозуміти нечуючу людину, – прокоментував т.в.о. начальника кадрового забезпечення майор поліції Іван Сухецький. – Знання базової жестової мови – це, насамперед, можливість виявити повагу до людини та вчасно надати потрібну допомогу. Декілька жестів на кшталт «Добрий день!», «Я – поліцейський», «Я хочу Вам допомогти» зможуть заспокоїти нечуючу людину та допоможуть встановити з нею контакт.
На заняттях кожен поліцейський ретельно відпрацював постановку руки, жестів, артикуляцію.
Управління поліції охорони в Івано-Франківській області