Поліція охорони - нам довіряють

Пам’ятаєте епізоди з кінофільмів, коли під час небезпеки герой тягнеться до невеликого пристрою, натискає на ньому кнопку та видихає з полегшенням, очікуючи на приїзд поліцейських?

 Саме цей невеликий механізм називається “тривожною кнопкою”. Головна його функція -  терміновий виклик поліції.

“Тривожні кнопки” встановлюють здебільшого в організаціях з надання послуг, об’єктах торгівлі, в будинках та квартирах, а також – в громадських місцях. Найцікавішим (до речі, про це не всі знають) є те, що “тривожною кнопкою” можуть скористатися не тільки працівники, або власники об’єкту, де вона встановлена, а й будь-яка людина, яка потребує допомоги правоохоронців.

Про статистику підключень та спрацювань на території області, про ефективність тривожної кнопки, а також про те, за якою позначкою можна розпізнати місце, де вона встановлена,  нам розповів начальник центру технічної охорони Управління поліції охорони в Рівненській області, підполковник поліції Андрій Шумакевич

Загалом в області на об’єктах різних форм власності встановлено 1696 систем термінового виклику поліції охорони, тобто “тривожних кнопок”. Найбільше – на об’єктах торгівлі. Щомісяця ми отримуємо близько 10 нових заявок на підключення до даної системи охорони. Якщо говорити про ефективність спрацювання “тривожної кнопки”, то вона – стовідсоткова.

- Розкажіть про механізм спрацювання пристрою. За який час після натиснення кнопки слід чекати приїзду поліцейських?

- Фізично “тривожна кнопка” – невеликий простий механізм. Під час її натискання сигнал «тривога» моментально надходить на пульт централізованого спостереження поліції охорони. Черговий пульту передає інформацію наряду правоохоронців. Для поліцейських такий виклик рівнозначний бойовій тривозі. Озброєна група реагування негайно виїжджає на місце події. Фактично, від моменту натиснення кнопки до моменту приїзду поліцейських проходить, в середньому, 5 хвилин.

-Скільки орієнтовно спрацювань “тривожної кнопки” фіксуєте впродовж місяця?

- Звісно, цифри кожного місяця варіюються. Зазвичай фіксуємо від 250 спрацювань. Хочеться відзначити, що пересічні громадяни не часто користуються кнопкою. Ми припускаємо, це пояснюється тим, що люди просто не знають про таку можливість.

- Прокоментуйте, як розпізнати місце встановлення кнопки та алгоритм дій, що допоможе нею скористатися.

- Місце або заклад, де встановлена “тривожна кнопка” марковане характерною наліпкою з написом: «Терміновий виклик поліції охорони». Умовно кажучи, якщо людина перебуває у небезпеці та потребує допомоги правоохоронців, а поряд бачить таку наліпку, вона може сміливо звернутися до працівників закладу з проханням натиснути тривожну кнопку. Якщо ж це громадське місце – постраждалий, у разі потреби, може натиснути її сам.

-  Чи багато встановлено кнопок у громадських місцях? Від кого це залежить практично?

- Безпосередньо на вулицях таких пристроїв встановлено зовсім небагато - чотири. Фактично, це залежить від місцевих органів самоврядування – сільських, селищних та міських рад. Саме вони визначають необхідність забезпечити конкретне громадське місце (наприклад, з підвищеним криміногенним ризиком) “тривожною кнопкою”, яка стане гарантом охорони та безпеки громадян.

   - Якщо я хочу встановити “тривожну кнопку” у себе в будинку, квартирі чи на роботі, куди мені слід звернутись? Як швидко моє замовлення буде виконано?

 - Ви телефонуєте на короткий номер поліції охорони 9899, розповідаєте про свої наміри. Заявку вашу приймають, а через кілька годин (може і менше) вам зателефонує фахівець з Управління поліції охорони в Рівненській області. Під час розмови ви домовитеся про всі деталі та призначите зустріч на об’єкті, де плануєте встановити “тривожну кнопку”. Зазвичай від моменту подачі заявки до моменту монтажу пристрою проходить один-два дні.

У медіапросторі регіональних ЗМІ нерідко можна натрапити на інформацію про те, як “тривожна кнопка” рятує громадян від дебоширів та крадіїв. Тож, шановні читачі, тепер ви знаєте, що цим пристроєм можете скористатися і ви.

Бережіть себе та своїх близьких.

Поліція охорони Рівненщини