Поліція охорони нагадує про відповідальність за куріння в громадських місцях

В Україні з 11 липня набувають чинності норми закону №1978, якими забороняється паління електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння (IQOS і glo), та кальянів у громадських місцях, а також надається право місцевим органам влади визначати місця, вільні від куріння.

Відповідні зміни були внесені у грудні минулого року до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Цими змінами, забороняються будь-які види куріння у ліфтах, таксофонах, приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я, навчальних закладів, спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, закладів фізичної культури і спорту, закладів ресторанного господарства, у приміщеннях об’єктів культурного призначення, органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, готелів та аналогічних засобів розміщення громадян, гуртожитків, на дитячих майданчиках, у місцях загального користування житлових будинків, підземних переходах, у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі, на вокзалах, станціях та зупинках громадського транспорту.

Відповідно до чинного законодавства, куріння у заборонених законом місцях тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі 51-170 грн для першого разу та 170-340 грн - у разі повторного порушення протягом року. 

Щоденно співробітники нарядів реагування поліції охорони Кіровоградщини у вільний від виконання дій по обслуговуванню об’єктів, де спрацювала тривожна сигналізація, проводять заходи щодо  виявлення кримінальних та адміністративних правопорушень, забезпечують публічну безпеку і порядок у публічних місцях. Одне із найбільш поширених правопорушень, яке виявляється поліцейськими - це саме куріння тютюнових виробів у заборонених місцях. Так, з початку року працівниками поліції охорони винесено 83 постанови за стетею 175-1 КУпАП, хоча у більшості випадках працівники поліції обмежуються усним попередженням.

Нагадуємо, паління у громадських місцях суперечить прийнятим правилам поведінки у суспільстві та заважає оточуючим! Поважайте інших, дотримуйтесь вимог законодавства та бережіть свій скарб-здоров'я!

 

УПО Кіровоградської області