e-mail: dpo_office@police.gov.ua
Лінія працює цілодобово, тел.: 9899
Ми щодня піддаємось впливу різноманітних факторів, що провокують стрес, паніку, шок та погіршують наш психологічно-емоційний стан. На жаль, наша психіка не в змозі самостійно справитись та «повернутись в реальність». Тому важливо, щоб ззовні хтось втрутився та допоміг прийти до тями. Особливо, коли від швидкості реакції залежить життя.
Наша психологиня ознайомила поліцейських Управління поліції охорони Одещини з техніками екстреної психологічної допомоги потерпілим в умовах надзвичайної ситуації:
- У людини, що пережила екстремальну ситуацію, можуть спостерігатися: марення, галюцинації, рухове збудження, ступор, істерика тощо. Важливо розуміти, якщо в умовах надзвичайної ситуації людина реагує – це добре! Нормальною реакцією на ненормальну, незвичну ситуацію можуть бути нервове тремтіння, плач, приступи агресії або така поведінка, коли людина сама не знає, що робить, куди біжить, що говорить... Може зустрічатися реакція апатії: людина розуміє, що трапилося горе, але емоційно сприйняти це ще не може і перебуває начебто в тумані або під наркозом.
Головним критерієм оцінки потреби психологічної допомоги людині, яка знаходиться в негативному стані, є усвідомлення нею своїх дій. Якщо постраждалий чує й сприймає запитання: «Що ти робиш і навіщо?» і може на нього виразно відповісти, то він психологічної допомоги не потребує. Якщо людина не сприймає звернень до неї або неадекватно на це реагує, то необхідно обов'язково вивести її з цього стану. Тому дуже важливо вміти розпізнавати й знати як діяти в таких ситуаціях, щоб не нашкодити, а допомогти людині - розповідає психологиня Управління.
Поліція охорони працює 24/7 і щодня комунікує з жителями Одеської області. Окрім постійного стресу одеситів, до нас приїжджає досить велика частина внутрішньо-переміщених осіб із особливо вразливою психікою. Тому співробітникам дуже важливо опанувати навичками, що допоможуть грамотно реагувати на поведінку людей.
Управління поліції охорони в Одеській області