Сьогодні весь світ на шляху боротьби проти насильства над жінками. І ми про це не можемо мовчати. Поговоримо про важливе!
25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками. Його було запроваджено ООН з метою підвищення обізнаності щодо цієї проблеми ще у 1999 році. Правда в тому, що відтоді ситуація докорінно не змінилася.
Мільйони жінок у всьому світі і досі потерпають від насильства та аб'юзу, і часто ми навіть не в змозі оцінити масштаби проблеми, адже насильство над жінками нерідко є прихованим, табуйованим. Самі жінки можуть замовчувати насильство, що є симптомом глибших проблем у нашому суспільстві.
– Багато тем обговорюємо, сперечаємось, а от про важливе поговорити, що дійсно турбує соромимось. Здебільшого через те, що боїмось, що нас просто не почують, не допоможуть, будуть засуджувати, – говорить психолог Управління поліції охорони Вінниччини Тетяна Чиханова. – Це дійсно проблема, яка потребує вирішення, особливо, якщо діти є свідками насильства над найдорожчою людиною – мамою.
Кілька порад щодо того, як чинити, якщо ви стали свідком будь-якого насильства:
* Не проходити повз крик про допомогу, як мінімум встати і кричати поруч. Дзвонити в поліцію. Бігти за допомогою. Не ігнорувати.
* Не вдавати, що не бачиш синців на обличчі сусідки знизу. Сказати: "знайте, наші двері відкриті для вас". Як мінімум – повісити в під'їзді лист з контактами гарячої лінії проти домашнього насильства 1547 і нагадуванням, що домашнє насильство – це кримінальний злочин, за який дають від 2 до 5 років.
* Публічно говорити про всі випадки насильства, які ви бачите і просити про підтримку. ⠀
* Заборонити собі фразу "сама винна". Як по відношенню до себе, так і по відношенню до інших жінок. Накладіть на неї табу на безстроковий період. Тому що сьогодні ви скажете "сама винна" про "ту дивну жінку", а завтра хтось уже скаже це про вас. Пам'ятайте. Винен ЗАВЖДИ аб'юзер. Завжди. Крапка.
Серед усіх видів насилля домашнє посідає перше місце. А дім має бути осередком затишку і спокою, тому будуйте своє майбутнє так, щоб відчувати себе щасливою! Завжди є вибір і робіть його на користь свого благополуччя. Не потрібно боятись піти від кривдника, адже своє життя і здоров’я дорожче.
Управління поліції охорони у Вінницькій області
