У Слов'янську за підозрою в скоєнні грабежу затримано непрацюючого, раніше судимого чоловіка. Викрадений транспортний засіб вилучено та повернуто власнику.
О сьомій вечора наряд реагування поліції охорони отримав інформацію на планшет про вчинення грабежу біля одного з супермаркетів. По прибуттю поліцейські дізнались, що невідомий громадянин відкрито заволодів гірським велосипедом «Azimut» вартістю понад 4000 грн. Власник - працівник магазину, припаркував його з тильної сторони будівлі. Крім того, продавчиня випадково стала свідком викрадення, та намагалась зупинити зловмисника.
Поліцейські переглянули записи з камери відео спостереження магазину. Підозра лягла на одного з відвідувачів супермаркету, якого не пропустила охорона торгового залу через його неохайний та нетверезий стан.
«По гарячим слідам» правоохоронці затримали невідомого чоловіка середнього віку на велосипеді. З його пояснень стало зрозуміло, що велосипед він взяв "просто покататися" без наміру продажу або присвоєння. Але за ознаками злочину порушено кримінальну справу згідно частини 1 статті 186 Кримінального кодексу України: відкрите викрадення чужого майна (грабіж) - карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років.
Викрадення велосипеда - досить поширений злочин проти власності. Поліція охорони рекомендує володарям двоколісного транспорту дотримуватися наступних правил:
- Не залишайте свій транспортний засіб у місцях, де зловмисник легко може його вкрасти. Велосипед повинен бути в полі зору камер відеоспостереження, якщо вони є, або в такому місці, щоб залишатися у вас на увазі, поки ви перебуваєте всередині будівлі.
- Двоколісний засіб пересування необхідно пристебнути, навіть якщо ви залишили його на короткий час.
- Не залишайте цінні речі і легко знімні деталі велосипеда. При можливості краще зняти їх, такий об'єкт не привертає уваги викрадачів і представить менше цінності для зловмисника.
- Зберігайте всі документи, отримані вами при покупці велосипеда. Якщо їх з якоїсь причини немає, сфотографуйте серійний номер рами. Також зробіть фотографії двоколісного засобу пересування, запам'ятайте його особливі прикмети. Це значно полегшить пошук велосипеда при його крадіжці і допоможе довести, що велосипед належить саме вам.
- Не рекомендується купувати велосипед без документів. Пам'ятайте, що в такому випадку ви ризикуєте стати власником краденого майна.
Маріупольський МВПО в Донецькій області


