Ми маємо бути супергероями для малечі, щоб впевнити їх, що все буде добре і вони у безпеці

У всіх в пам’яті ранок 24 лютого і не змінюється дата календаря… Холодний і страшний лютий, навіть коли сонячно за вікном. Постійне хвилювання, особливо за дітей, їхнє сприйняття і вплив на психо-емоційний стан. Як з дітками себе поводити? Що робити, щоб в їхніх очах жевріла надія і трішки спокою?

Напевно кожний помітив, як діти виросли за цей час, поки іде війна. Вони подорослішали на роки і тому спілкування має бути спокійним та серйозним як з дорослими. Треба обійняти і заспокоїти, що родина разом. Якщо ж когось немає, то потрібно сказати, що є ви і цього достатньо, що разом ви надійна команда, якій під силу абсолютно все. Станьте супер героєм для своєї малечі. А супер герої не панікують і завжди знають що робити.

Діти задають багато питань і треба слідкувати за своїм тоном, особливо зараз, зберігати спокій і бути непохитним у плані тривоги. Відповіді мають бути чесні і відповідати віку. Треба слідкувати за емоціями і змінами своєї дитини, адже всі знають звички і щоденні ритуали своєї малечі.

Не забувайте дбати про своє здоров’я, контролюючи емоції, викликані труднощами. Визначте свої реакції та почуття і приділіть їм увагу. Бо ви надійний ресурс вашої дитини, тому кращий спосіб допомоги – зберегти себе в безпеці та здоров’ї.

Сім’я – це краще джерело підтримки, тому в стресові моменти можна продемонструвати свою єдність, стійкість і стати ще міцнішими.

Прислухайтесь до наймолодших, бо деякі діти хочуть говорити про складні ситуації, а деякі ні. Якщо розмові бути, то перш за все вислухайте всі думки і запитання. Звертайте увагу на всі дрібниці, бо мову тіла і жестів ніхто не відміняв. Розмова може перерватись, але не змушуйте продовжувати, а скажіть дитині, що завжди готові вислухати і коли захоче знов поговорити, то ви готові знов слухати.

Не уникайте складних розмов.

Діти, на жаль, розуміють подекуди більше за нас. Шкода, що їх дитинство має бути таким і безтурботність має змінюватись на хвилювання. Потрібно сприймати всерйоз їхні думки і якщо вони готові говорити – треба відшукати сили і вести діалог. Основне, що має бути – чесність. Але і зайва інформація для чутливого сердечка теж не потрібна.

Медійний простір.

Зрозуміло, що іде фільтрація новин, щоб діти не тривожились зайвий раз. Телевізор та Інтернет має бути під батьківським контролем, щоб малеча не побачила кадри, які не для перегляду дітей.  Беріть активну участь у визначенні якості та кількості інформації, яку вони отримують, і будьте готові її інтерпретувати, коли це необхідно.

Станьте для дитини справжнім другом, з яким їй добре і комфортно, з яким вона відразу поділиться наболілим і радісним. Коли весь світ може бути проти неї, а ви завжди на її стороні і з вами надійно та безпечно. 

Бо разом ми сильні і непереможні!

Управління поліції охорони у Вінницькій області