e-mail: dpo_office@police.gov.ua
Лінія працює цілодобово, тел.: 9899
Крадіжки в супермаркетах – поширене явище сьогодення. Деякі громадяни можуть помилково вважати, що їх дії залишаються непоміченими. Легко вдається обдурити продавця чи касира. На жаль, нерідко на «хибний шлях» стають і молоді люди, а іноді й малолітні. За допомогою сучасного обладнання все легко «вираховуються» працівниками охорони магазину та передаються поліцейським.
Поліцейські, як правило, налаштовані обмежитися профілактичною бесідою в присутності батьків. Але, на жаль, необдуманий вчинок іноді залишає негативний відбиток. У момент становлення дитини, як особистості та має вплив на її поведінку в майбутньому.
Щоб вберегти дітей від хибного кроку, обираючи методи виховного впливу, вдавайтеся здебільшого до роз’яснень та заохочень, дотримуючись педагогічного такту, враховуючи вікові та індивідуальні особливості дитини, а не до покарання та осуду. Навчайте дитину нормам і правилам поведінки у різних місцях і життєвих ситуаціях. Вона має розуміти, що її дії в конкретному випадку можуть бути неприйнятними. Будьте терплячими та послідовними, а також пам’ятайте – ваша поведінка є прикладом для наслідування.
Днями на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони в Черкаській області надійшов сигнал «тривога» з супермаркету на вулиці Припортовій.
Прибувши на місце, до наряду реагування звернувся охоронник торгівельного закладу та вказав на жінку, яка намагалася винести неоплачений товар за межі каси. Помітивши дії горе-покупчині, пильним працівникам супермаркету довелося натиснути кнопку «Термінового виклику поліції».
Загальна сума товарів, яку 26–річна жінка намагалася винести, склала 608 гривень. Правопорушницю передано наряду Управління патрульної поліції.
Любителям «легкої наживи» нагадуємо, що відповідно до статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення крадіжка чужого майна вважається дрібною, якщо вартість такого майна на момент здійснення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто - 227 гривень. Та якщо вартість викраденого майна перевищує 227 гривень, настає кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 185 Кримінального кодексу України таємне викрадення чужого майна карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.
Управління поліції охорони в Черкаській області