e-mail: dpo_office@police.gov.ua
Лінія працює цілодобово, тел.: 9899
Учора Верховна Рада України ухвалила історичне рішення — ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. 259 депутатів “за”. Таким чином ми наближаємо нашу країну до подолання насильства як суспільного явища.
Відтепер жінки не будуть мовчати, коли їх кривдять. Не будуть боятись, адже буде захист на законодавчому рівні.
Ратифікація — це наближення законодавства України до законодавства ЄС, а також зобов’язання України як члена Ради Європи.
В основі Стамбульської конвенції — нульова толерантність до домашнього насильства. Системність норм цього документа покладає на державу позитивні зобов’язання щодо забезпечення дієвого механізму захисту від усіх форм насильства щодо жінок та домашнього насильства. За конвенцією держава має запобігати виникненню домашнього насильства, працювати зі стереотипами, що є в суспільстві щодо домашнього насильства, забезпечувати належний захист та підтримку таких постраждалих тощо.
Нагадаємо, що Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства, яка зобов'язує криміналізувати психологічне, фізичне та сексуальне насильство. Україна однією з перших підписала її (2011-го), однак понад 10 років не могла її ратифікувати.
Важливість конвенції в тому, що це перший міжнародний юридично обов'язковий законодавчий акт, покликаний захищати права жінок в усьому світі й у будь-який час — як мирний, так і упродовж війн.
Основними її цілями є боротьба з усіма формами гендерно зумовленого насильства, сприяння ліквідації всіх форм дискримінації стосовно жінок та заохочення справжньої рівності між жінками та чоловіками.
Це означає: покращення захисту постраждалих від гендерно зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства, встановлення кримінальної відповідальності за переслідування (сталкінг) і сексуальні домагання та багато іншого.
Управління поліції охорони у Вінницькій області