Дуднік Дмитро Дмитрович потрапив у Прип’ять в 1989 році, у 18 кілометрову зону відчуження. Працював в охороні різних об’єктів та правопорядку території.
– Коли приїхали, незвично було бачити зовсім порожнє, наче мертве місто. Але не до страху тоді було – працювали по 12 годин, постійна перевірка на радіацію, розповідає Дмитро Дмитрович. – Часто перевдягались, носили маски. Заходи не протиепідемічні, а протирадіаційні…
Дмитро Дмитрович на власні очі бачив більше 10 бетонних могильників – до них скидали меблі, речі з оточуючих житлових будинків –вони були вже отруйні і не підлягали використанню.. Але не для шукачів легкої здобичі. Тому потрібна була цілодобова воєнізована охорона.
Заступник начальника Управління Сергій Строін особисто вручив Дмитру Дмитровичу похвальну грамоту від голови Національної поліції України Ігоря Клименко, а голова ради ветеранів Управління Микола Степаненко знакову медаль «Врятувати світ».
Також у роковини трагедії подарували медаль мешканцю зони відчуження, колишньому працівнику органів Богданьцю Петру Дмитровичу. Чоловік зараз майже не встає з ліжка, але був радий увазі та підтримці колег.
Підняв настрій візит побратимів і іншому ліквідатору. Працівник тодішньої служби охорони Іващенко Андрій Вікторович, у 1987 році перебував в Зоні 3 місяці, але наслідки і досі дають про себе знати...
Аварія на Чорнобильській АЕС це техногенна та екологічно-гуманітарна катастрофа. Вона зачепила своїм «радіаційним вітром» та негативним впливом весь світ. Україна, на жаль, постраждала найбільше. Тому важливо не забувати героїв, які ціною власного життя та здоров’я приборкували наслідки тієї події.
Детальніше дізнатися про всі послуги поліції охорони можна на сайті https://securitypolice.com.ua, або за номером телефону - 9899 (безкоштовно з мобільних). Чекаємо на Ваше звернення!
Управління поліції охорони в Миколаївській області



