e-mail: dpo_office@police.gov.ua
Лінія працює цілодобово, тел.: 9899
29 жовтня працівники поліції охорони відзначають своє професійне свято. Але мало хто з теперішніх працівників поліції охорони знають історію створення даної служби.
Ось декілька історичних фактів, як створювалася ця служба:
29 жовтня 1952 року Постановою Ради Міністрів УРСР № 4633-1835 було створено підрозділи позавідомчої зовнішньої охорони при органах міліції, на які покладається завдання щодо захисту об'єктів підприємств, організацій та особистого майна громадян.
Вже на кінець 1958 року під охороною позавідомчої охорони було понад 37 тисяч об’єктів, а загальна чисельність охорони становила 17,7 тисяч працівників.
У 1959 році було створено два види охорони: воєнізована - для охорони особливо важливих та режимних об’єктів та сторожова - для охорони усіх інших об’єктів.
У березні 1965 року постановою РМ УРСР № 305-15 позавідомча зовнішня сторожова охорона була перейменована у позавідомчу охорону.
Щорічно відбувається зростання кількості підрозділів охорони та особового складу. Так у 1975 році загальна чисельність підрозділів охорони становила 139,7 тис. чол., у т.ч. сторожів - 117,8 тис. чол., ВОХОР - 15,4 тис. чол., та міліції - 10,3 тис. чол., якими охранялось 138,5 тис. об’єктів. Охоронною сигналізацією було обладнано 101,9 тис. об’єктів і 22,7 тис. відокремлених приміщень.
Економічні негаразди, які почалися в країні наприкінці 1991 року, розбалансованість народного господарства та економічна криза призвели до значного скорочення кількості об’єктів, що охоронялися, та зменшення чисельності особового складу.
У той же час значно ростуть витрати охорони на впровадження нових технічних засобів, експлуатаційні, транспортні та інші витрати, що поступово призводить до зниження ритму діяльності охорони. Дещо погіршується якісний склад кадрів у зв’язку з їх відтоком у інші охоронні структури.
10 серпня 1993 року постановою Кабінету Міністрів України № 615 на базі підрозділів охорони при органах внутрішніх справ створено Державну службу охорони при МВС України, яка діє на основі самофінансування.
Сфера діяльності ДСО поширювалася на всі верстви населення та соціальні групи. Усі об'єкти, що охороняються за допомогою технічних засобів, підключені до пультів централізованого спостереження. Групи затримання - мобільні наряди міліції охорони цілодобово патрулюють вулицями України, щоб у лічені хвилини прибути на об'єкт, з якого на пульт надійшов сигнал “Тривога”.
Працюючи в системі єдиної дислокації органів внутрішніх справ, працівники ДСО, поряд з виконанням своїх основних обов’язків - охороною майна, кожний рік попереджають тисячі злочинів і затримують десятки тисяч зловмисників.
Також одним із пріоритетних напрямків діяльності ДСО, стала спільна з Фондом державного майна України робота щодо забезпечення охорони об’єктів, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, яка спрямована на упередження бюджетних втрат, захист державних інтересів, декриміналізації сфер державного сектору економіки, а також виробництва та обігу спирту і алкогольних виробів.
У 2015 році в зв‘язку з проведенням реформ МВС України, став новим етапом у розвитку підрозділу охорони. Наразі поліція охорони – це єдина в Україні охоронна структура, працівники якої мають визначені Законом права та повноваження на озброєну охорону та застосування відповідних санкцій щодо правопорушників.
Ми віримо, що історія поліції охорони триватиме якнайдовше, а громадяни які прийняли рішення довірити нам своє життя та майно, будуть з нами ще багато років.