Дрібні крадіжки – не дрібні проблеми

Проблема дрібних крадіжок у магазинах і супермаркетах – хвороба стара і, здавалося б, не надто серйозна. Утім, специфіка таких проблем полягає в тому, що торкнутися – прямо чи опосередковано – вона може будь-кого як учасника, свідка чи потерпілу сторону.

Є така помилкова думка, що крадіжки роблять люди, що потрапили у важке матеріальне становище. Часто так і буває, але є й такі, що йдуть на правопорушення від нудьги або відчуття безкарності. Нерідко дрібні розкрадання здійснюють підлітки, які намагаються довести оточуючим свою «крутість».

Ризик втратити майно має кожен власник магазину, незалежно від групи та місця розташування товару.

Останнім часом, майже кожного дня працівникам поліції охорони доводиться по декілька разів виїжджати на спроби дрібних крадіжок із магазинів та супермаркетів.

Як показує практика, однією з причин зростання крадіжок у магазинах стало те, що люди почуваються безкарними. Злодіїв ловлять набагато рідше, ніж взагалі відбуваються крадіжки, а посиленого покарання вони переважно уникають.

Українське законодавство розділяє поняття дрібної крадіжки і крадіжки. У першому випадку сума збитку не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (до 227 грн) та тягне за собою адміністративну відповідальність, згідно зі ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка настає з 16 років і передбачає штраф або адміністративний арешт. У випадку малозначного порушення суд може винести попередження.

За крадіжку, що не підпадає під критерії дрібної, згідно зі ст. 185 Кримінального кодексу, може наступити кримінальна відповідальність (з 14 років), що передбачає штраф, виправні або громадські роботи, арешт або позбавлення волі до трьох років.

Як у випадку з кримінальною, так і адміністративною відповідальністю батьки неповнолітнього залучаються до штрафу за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неналежне виконання своїх батьківських обов'язків. 

Управління поліції охорони нагадує власникам магазинів та супермаркетів, що надійним способом уникнення крадіжок та виявлення зловмисників, залишається встановлення систем відеоспостереження та тривожних кнопок, та, звичайно, сигналізації в торгових залах. Побачивши наклейку «Об’єкт під охороною» чи «Терміновий виклик поліції», потенційний злодюжка двічі подумає, перш ніж красти.

Детальніше дізнатися про всі послуги поліції охорони можна на сайті https://securitypolice.com.ua, або за номером телефону - 9899 (безкоштовно з мобільних).
 
Управління поліції охорони в Кіровоградській області
Image