70 років поспіль безпека громадян Рівненщини – передусім 

Хронологія подій та розвитку установи, яка займається охороною об’єктів на Рівненщині, сягає 70-річної давнини. Підрозділ позавідомчої зовнішньої сторожової охорони при управлінні міліції УМВС у Рівненській області було створено в 1952 році.

Різні роки ставали новими етапами розвитку охорони Рівненщини: служба поділялася за специфікою, розширювалася її компетенція, видозмінювалися технічні засоби охорони, відбувалося переформатування підрозділу.

З 2015 року на варті охорони та безпеки громадян Рівненщини стоїть Управління поліції охорони в Рівненській області – потужна правоохоронна одиниця, яка проваджує охоронну діяльність у різних громадах області. Структурно підрозділ складається з апарату, батальйону, Центру технічної охорони, Дубенського та Сарненського районних відділень. Загалом чисельність працівників Управління складає 294 штатні одиниці, з них 91 особа атестовані.

Добробут людей – на першому місці

Очолює Управління поліції охорони в Рівненській області полковник поліції Михайло Володимирович Кононенко. Керманич поліції охорони Рівненщини є справжнім натхненником для колективу підрозділу, адже найпершим своїм завданням вважає підтримку кожного підлеглого в роботі та особистому житті. Професійний шлях у сфері охорони Михайло Володимирович розпочав у 1998 році на посаді охоронника. Вже через рік перспективний правоохоронець стає міліціонером групи затримання взводу міліції одного з відділень Державної служби охорони в Полтавській області. Від 2001 року та наступні чотирнадцять років Михайло Володимирович працював на різних посадах служби охорони. З 2015 року – призначений на посаду начальника Управління поліції охорони в Полтавській області. Поліцію охорони Рівненщини пан полковник успішно очолює з 2017 року й понині. Він є взірцем для колег у відданості професії, у наполегливості, у вимогливості до себе та компетентності.

Переконаний, що навіть напрацьована система роботи потребує постійного вдосконалення, а надто – коли мова іде про відповідальність за спокій та благополуччя людей, – міркує Михайло Володимирович. Поліція охорони не має права на помилку, на недопрацювання або що. Саме тому ми постійно розвиваємось, упроваджуємо модернізовані засоби охорони та відслідковуємо ризики правопорушень у різних сферах. Не тільки захищаємо, а й попереджуємо злочинні прояви. Громадяни Рівненщини довіряють підрозділу охорони найдорожче ось уже 70 років поспіль. А це – і статус, і відповідальність водночас. Хочу запевнити кожного, що поліція охорони Рівненщини пишається довірою кожного підзахисного. Ми – на варті, ми – не підведемо!

До розвитку мотивує довіра громадян

Аби потрапити на керівну посаду, слід мати неабиякий талант та справжній хист лідера. Саме ці якості роблять Олександра Анатолійовича Мацалка – незамінним працівником. У свої 36 років пан Олександр – капітан поліції на посаді заступника начальника Управління поліції охорони в Рівненській області. Завдяки своїй відповідальності, дисциплінованості, цілеспрямованості та порядності він є безумовним авторитетом серед колег. Про таких людей кажуть: ідейні. І свою ідейність Олександр Анатолійович проявляє в поліції охорони вже більше 15 років.

Я намагаюся завжди реалізовувати поставлені цілі, – зізнається Олександр Анатолійович. – Вважаю, що складних завдань не існує, бувають неправильні рішення їх виконання. Справді мотивує до розвитку колосальна довіра громадян до поліції охорони. Аби її виправдати, не тільки я, а й всі працівники підрозділу, працюють максимально злагоджено. Бути на варті безпеки – велика відповідальність, про це я не забуваю ні на мить, і цим керуюсь у роботі.

Найголовніша цінність – дбати про безпеку громадян

36 років життя присвятити незмінній роботі – не кожному до снаги. Для когось за такий період робота стає монотонною, хтось прагне змін у житті. Але всі ці алегорії – не про Леоніда Михайловича Пітеля, заступника начальника відділу технічної охорони та логістики Управління поліції охорони в Рівненській області. Він – справжній ветеран труда. Досвідчений, безкомпромісний, дисциплінований, рішучий, ініціативний, наполегливий – перелік особистих якостей пана Леоніда можна продовжувати ще довго. Він приступив до виконання обов’язків у далекому 1986 році за покликом єдиного стимулу: бажання працювати саме в охороні. Леонід Михайлович не тільки відмінний працівник, він також затятий спортсмен-волейболіст та активіст. Далі – пряма мова:

Кожен рік роботи в охороні – не схожий на попередній. Служба ніколи не стоїть на місці, ми постійно впроваджуємо нові, ефективні технології, вивчаємо попит та потребу в механізмах захисту. Головний пріоритет для мене ефективність систем охорони. Саме це і є рушійною силою для розвитку. Більшу частину життя я присвятив роботі в підрозділі охорони. Озираючись назад, бачу багато досягнень, багато позитивних результатів, були, звісно, і труднощі. Але один фактор завжди залишається незмінним – я знайшов своє місце у житті. І це – турбота про безпеку громадян.

З охороною по життю

Цій неймовірній, енергійній та активній жінці наразі 72 роки. 45 з них Євгенія Антонівна Барциковська присвятила роботі в підрозділі охорони Рівненщини. Завжди відповідальна, виконавська, уважна, вона повсякчас розуміє, що знайшла для себе професію до душі. І це – не тільки посада заступника бухгалтера відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УПО в Рівненській області. Це – особлива атмосфера, постійний рух вперед, міцний родинний дух колективу, численні друзі, спільне дозвілля, злагодженість та єдність. Безцінний досвід Євгенії Антонівни стає гарантією успішної роботи цілого відділу. Вона захоплює колег своєю енергійністю, її самовідданість – руйнує всі усталені стереотипи про професійне вигорання. Недарма ж за особливий внесок у розвиток охоронного підрозділу Рівненщини фахівчиню двічі нагороджено нагрудним знаком Департаменту державної служби охорони!

Я все життя залюблена у свою роботу, розповідає Євгенія Антонівна. Спогади, приємні миті, нові досягнення – все сконцентроване тут, в поліції охорони Рівненщини. Звісно, на будь-якій роботі буває всяке – і успіхи, і прикрощі, але я жодного разу в житті, навіть на хвильку, не уявляла свого життя без улюбленої професії. Поліція охорони – наче невід’ємна частинка мене самої. І я дуже хочу, щоб підрозділ процвітав ще багато-багато років.

Вдячний долі за те, що працюю у поліції охорони

Мабуть, без особливого прагматизму, бути успішним кадровиком у будь-якій структурі майже неможливо. Саме ця якість і допомагає завжди бути об’єктивним у поглядах Анатолію Олександровичу Карпинському – провідному фахівцю відділу кадрового забезпечення Управління поліції охорони в Рівненській області. Майже 30 років Анатолій Олександрович незмінно працює в охороні, 20 з них – у кадровій службі. Нині, з виходом на заслужений відпочинок, досвідчений фахівець перебуває на цивільній посаді та відповідає за підвищення професійних навичок особового складу, а також спортивно-масову роботу у підрозділі. Анатолій Олександрович – справжній борець за престижність роботи поліцейського. Він власним прикладом нагадує кожному: бути відповідальним – один з найголовніших чинників роботи правоохоронця. Про головні пріоритети в роботі, повагу до правоохоронних органів, подальші плани – у розповіді Анатолія Олександровича:

Будь-яку посаду має займати тільки професійно підготовлена людина. Лише у такому випадку результат буде позитивним. Саме ці фактори є пріоритетними у моїй роботі. Поліцейський охорони – це людина, яка відповідає за добробут громадян, за їхнє життя. Тому підбір кадрів на службу має численні аспекти, а до кандидатів ставляться суворі вимоги. Імідж підрозділу визначається ефективністю та надійністю роботи працівників. Ми не маємо права на помилку. Саме за це я настільки поважаю поліцію охорони – за міру відповідальності, за довіру громадян. Справді вдячний долі за те, що маю можливість працювати в поліції охорони.

Якість охоронних систем пріоритет

Специфіка роботи кожного працівника поліції охорони – відмінна. Звісно, є фахівці, які відповідають за оперативне затримання злочинців, але є ще й інша когорта фахівців – які займаються монтажними роботами систем охорони. Загалом Ігор Федорович Веселовський працює в охороні вже 27 років. 20 з них – був атестованим. На заслужений відпочинок досвідчений фахівець вийшов у 2014 році з посади начальника Центру технічної охорони. Відтоді і понині Ігор Федорович працює начальником монтажної дільниці УПО в Рівненській області. Відповідальний та професійний, у своїй роботі пан Ігор керується головним правилом: «Якість роботи – передусім».

Кожен працівник технічної служби добре усвідомлює покладену на нього відповідальність. Адже через неправильний монтаж охоронної сигналізації люди можуть втратити своє майно. Саме тому я ніколи не виконую роботу поспіхом або не врахувавши всі чинники індивідуально. Ретельне планування, монтаж якісних систем охорони, своєчасний сервіс пристроїв, злагоджена робота всіх служб є запорукою ефективного захисту. Це – непорушне правило. Ми дбаємо про захист людей. Це повсякчас надихає до розвитку.

Захищати громадян – родинна справа

Найкращих успіхів у будь-якій діяльності можна досягти лиш щиро поважаючи свою роботу. Якщо людина прагне розвиватися у своїй професії – результати будуть відмінними. Ці твердження чудово доводить професійний шлях Андрія Петровича Мудрого. Він починав працювати простим охоронником і за майже два десятиріччя роботи став провідним інженером супроводження договорів Центру технічної охорони УПО в Рівненській області з дислокацією в містах Березне та Костопіль. Андрій Петрович – фаховий, сумлінний, відповідальний. Він – професійний інженер, досвідчений адміністратор, мудрий керівник, ініціативний співробітник, чудовий колега. Безліч грамот та подяк від підрозділу поліції охорони красномовно доводять: самовіддана праця дорівнює відмінному результату.

Я не з чуток знаю про роботу в правоохоронній сфері, розповідає Андрій Петрович. Мій дідусь був міліціонером, дядько – також. Тепер син працює слідчим. Поліція охорони в мене викликає особливу повагу. Все-таки, це – підрозділ з особливою специфікою діяльності, ми працюємо над головною місією – безпекою громадян. Відповідальність за життя та добробут людей постійно присутня у нашій роботі. Певно, саме тому у поліції охорони нема випадкових працівників. Сюди ідуть працювати, як і я, за особливим покликом. З нагоди ювілею, бажаю поліції охорони успіхів та нових звершень.

В охороні – майже пів століття

Колеги про цього чоловіка рішуче говорять: «Майстер на всі руки! Талант». Справді, Павло Дмитрович Левчук здатен полагодити в підрозділі поліції охорони в Рівненській області все, що підлягає ремонту: від радіосистем до електрочайників. Для нього не буває неможливих завдань. А запорукою його успіху в будь-якій справі є цілеспрямованість, унікальні здібності, наполегливість та вміння вчитися. Лиш кілька років із загального трудового стажу він працював інженером та завідуючим майстернею. Загалом же, вже майже пів століття, Павло Дмитрович працює електромонтером.

Робота для мене завжди була цікавою, ділиться думками Павло Дмитрович. Є потреба в постійному навчанні, адже, як то мовиться, прогрес не стоїть на місці. Але ці аспекти я не вважаю якимись труднощами, навіть навпаки. Вважаю, що займаюся улюбленою справою, тому і вдається так довго ефективно працювати та бути корисним. Я віддав 49 років свого життя роботі в охороні. Тут тепер мій другий дім, моя колективна родина. І я щиро бажаю, щоб поліція охорони трималася, щоб розвивалася, щоб справи у підрозділі тільки покращувалися.

Найвища цінність – бути потрібною людям

Робота чергового пульта централізованого спостереження – завжди насичена та різнобарвна. Чому? Бо кожна зміна не схожа на попередню. Бо черговий постійно стоїть на варті спокою та добробуту людей.

Світлана Миколаївна Мельничук про міру відповідальності знає не з чуток. Двадцять сім років виконання обов’язків на посаді чергової пульта ЦС УПО в Рівненській області доводять: фахівчиня максимально відповідально ставиться до своєї роботи. Комунікабельність, стресостійкість, вміння швидко приймати рішення, уважність, витривалість, толерантність – всі ці якості допомагають Світлані Миколаївні бути відмінник працівником.

Щоразу, ідучи на роботу, я розумію, яку важливу місію виконую, коментує пані Світлана. Від моєї зосередженості, від швидкості моєї реакції на тривожне сповіщення, вміння усувати всі поточні труднощі залежить те, як швидко група реагування дістанеться місця, де сталася надзвичайна подія. Ми першими бачимо сигнал тривога. І не важливо, чи це – технічний збій через вимкнення електроживлення, чи проникнення на об’єкт, ми реагуємо однаково. Кожна тривога для нас є бойовою. Ця відповідальність мотивує до самовдосконалення. А найкращою відзнакою нашої роботи є людська подяка. Тоді я розумію, що моя робота цінна, що вона надважлива. Сподіваюсь, поліція охорони буде й надалі невпинно розвиватися у всіх напрямках своєї діяльності.

Досконало знаю свою роботу, тому хочу й надалі допомагати людям

Поліцейських групи затримання сміливо можна назвати «універсальними солдатами». Вони повинні бути постійно напоготові дістатися місця події, миттєво зорієнтуватися у своїх діях, врятувати та допомогти. Працювати на такій роботі означає ходити на межі з небезпекою.

22 роки поспіль Юрій Васильович Попенко працював водієм у групі затримання підрозділу охорони. Впродовж такого величезного проміжку часу своєю сумлінною працею він постійно доводив: бути поліцейським означає виконувати благородну місію. Відповідальний, товариський, рішучий, сміливий, порядний – саме так характеризують пана Юрія його колеги. Останні п’ять років, після виходу на заслужений відпочинок, Юрій Васильович працює у команді воєнізованої охорони УПО в Рівненській області.

Вийшовши на пенсію, я лиш один рік ніде не працював. А далі – не витримав, розповідає пан Юрій. Просто хочеться і далі бути корисним, дбати про безпеку людей. тому і повернувся в охорону. Я майже досконало знаю всі тонкощі роботи, і вважаю, що повинен ці знання застосовувати. Звісно, посади охоронника та поліцейського – докорінно відрізняються. Однак і в одній, і в іншій роботі я допомагаю людям бути в безпеці. Більшої винагороди для мене годі й придумати.

Щоденна сумлінна праця співробітників Управління поліції охорони в Рівненській області націлена на найголовніший пріоритет – захист та безпеку мешканців регіону. Це доведено часом, досвідом, довірою громадян та відмінною репутацією підрозділу в регіоні. Поліція охорони Рівненщини – це досвід, довіра, якість, професіоналізм, порядність, ідейність, відповідальність та головне – надійність.

Управління поліції охорони в Рівненській області