28 років на варті законності та правопорядку

5 років тому Міністерством внутрішніх справ України затверджено для відзначення незвичайне свято – День вшанування пенсіонерів та ветеранів Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України. Тож тепер щорічно 20 грудня всі громадяни, які велику частину свого життя присвятили службі на варті збереження спокою та добробуту українців, відмічають особливе свято. 

Якщо проаналізувати поняття ветеран органів внутрішніх справ, то стає зрозуміло, що це не просто людина, яка має досвід, знання та колосальний багаж практичних навичок захисту прав та свобод громадян. Ця людина має знакові особисті якості – такі, як висока міра відповідальності, жертовність, ідейність а найголовніше – відданість професії та головному завданню кожного правоохоронця: служити та захищати.

Анатолій Олександрович Карпинський 28 років свого життя присвятив службі в правоохоронних органах. Він ніколи не нарікав на складність роботи, не бачив мотивів для того, щоб покинути службу. А знаєте чому? Бо беззаперечно поважає структуру, в якій працює та розуміє її цінність.

Пан Анатолій народився у 1966 році в селі Колодязне Березнівського району. Тут відвідував навчальний заклад та понад усе прагнув у майбутньому стати водієм. Саме та, ще дитяча мрія, спонукала Анатолія Олександровича прокладати собі шлях до роботи кермувальника транспорту. Тож у 1986 році, після закінчення строкової служби, яка проходила у Казахстані, та отримання водійського посвідчення з відкритими необхідними категоріями, він спочатку працював на вантажному автомобілі в одному з аграрних господарств Житомира, а згодом, у 1989 році влаштувався у таксомоторний парк міста Рівне. Через кілька років життєвий шлях пана Анатолія завів його до знайомства зі структурою, без якої і до тепер він не уявляє свого життя, - Державною службою охорони. І тут Анатолій Олександрович, спочатку на посаді водія у Рівненському училищі професійної підготовки працівників охорони, а потім, у статусі офіцера Управління Державної служби охорони, майже три десятиріччя був на варті охорони та правопорядку. Згадуючи події 28-річної давнини, пан Анатолій не приховує емоцій: «Я вдячний долі за те, що моє життя пов’язане зі службою».

Про головні аспекти служби, роботу старшого інспектора з особливих доручень поліції охорони, роль спорту у житті та головні життєві пріоритети – у розмові із Анатолієм Карпинським.

- Розкажіть, як починалося Ваше знайомство зі службою в поліції охорони?

- Мені завжди подобалася відповідальна робота. Певно, саме тому я вирішив спочатку атестуватися на посаду поліцейського-водія, а згодом – вступив у вуз за спеціальністю правознавство. Вища освіта за таким фахом дозволила отримати офіцерське звання. Відтак я працював на різних посадах Управління спочатку Державної служби охорони Рівненської області, а згодом – поліції охорони.

- Що було найскладніше у роботі?

- Однозначно, найважче працювати було у періоди змін. Чи то в часи державних революцій, чи в часи зміни керівництва підрозділу. У будь-яких ситуаціях ми мусили виконувати свою роботу однаково якісно. Треба приймати правильні рішення, аналізувати стан справ, планувати раціонально роботу, аби була стабільність. Місто завжди пишалося тим, що може покластися на службу охорони у будь-якій ситуації. Моменти були різні, але на якість нашої роботи це ніколи не впливало. Ми завжди доводили свою надійність та принципову порядність. У поліції охорони головне – дисциплінованість та правильна розстановка пріоритетів. Хочу відмітити, що мені дуже пощастило нести службу під керівництвом справжніх професіоналів своєї справи, які вміють організовувати роботу найкращим чином.

- Чи можете порівняти службу в поліції охорони, скажімо, 20 років тому і зараз?

- Ситуація змінилася докорінно. Порівняти можна навіть особисті якості особового складу. Хоча єдиним та незмінним у кожного працівника поліції охорони було і залишається – відповідальність. На сьогоднішній день система охорони значно модернізованіша, забезпечення транспортом краще. В охороні помітний прогрес, порівняно з двохтисячними роками. У нас є можливості та потенціал якісно забезпечувати безпеку та спокій громадян.

- У 2016 році Ви звільнились зі служби за віком у званні майора поліції і тоді ж стали працювати у відділі кадрового забезпечення у статусі цивільного працівника. Що змінилося у Вашій роботі?

- Фактично, нічого. До цього я теж працював у кадровій службі, тому повністю орієнтувався у виконанні обов’язків.

- За якими критеріями ведете підбір кадрів, адже особовий склад, у великій мірі, це - обличчя поліції охорони?

- У першу чергу, кандидат на посаду проходить співбесіду. Ми досліджуємо його особисті якості, мотивацію, стресостійкість. Оскільки робота в поліції охорони дуже відповідальна, то і до питання підбору кадрів ми підходимо дуже суворо. Від поведінки працівників, їх професіоналізму залежить імідж підрозділу.

- В Управлінні поліції охорони Рівненщини Ви також відповідаєте за спортивно-масову роботу. Розкажіть, в яких видах змагань беруть участь поліцейські?

- Звісно, найголовніший вид змагань це – кращий серед нарядів реагування. До слова, цьогоріч  команда Управління посіла друге загальнокомандне місце серед команд нарядів реагування Департаменту поліції охорони. Також ми беремо участь у змаганнях з рукопашного бою, самбо, кульової стрільби, міні-футболу, пейнтболу, швидкісне маневрування на автомобілі та інших. Постійно посідаємо призові місця, виборюємо звання чемпіонів.

- Ви і самі брали та берете участь у змаганнях. Скажіть, що для вас спорт?

- Я почав захоплюватися спортом ще у дитинстві. Тоді любив грати у волейбол. Вже у дорослому віці захопився тенісом, плаванням, стрільбою. Спорт для мене не просто хобі. Можу сказати впевнено, що я без спорту не уявляю свого життя.

- Як гадаєте, без чого неможливо домогтися результату у будь-якому виді діяльності?

Без бажання. Лише бажання керує нашими діями і, зрештою, приносить результат. Якщо людина хотітиме домогтися успіху та наполегливо працюватиме – їй стане до снаги досягнути навіть неможливого.
Анатолій Олександрович – справжній борець за престижність роботи поліцейського. Він власним прикладом нагадує кожному: бути відповідальним – один з найголовніших чинників роботи правоохоронця. Його ідейність та принциповість – взірцеві, а наполегливість під час виконання обов’язків – справді захоплює.
Вітаємо всіх пенсіонерів і ветеранів Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України з прийдешнім святом! Дякуємо за службу, за честь, за наш спокій. 

Управління поліції охорони в Рівненській області