Як соціальні мережі можуть стати причиною пограбування?

Ви коли-небудь задумувались скільком сайтам відоме ваше ім’я, прізвище, дата народження та геолокація? Мобільні оператори, онлайн-банкінги, служби доставки та інші, буквально, бази ваших даних, містять необхідну  інформацію про вашу особистість. Тому зайві дані розміщені вже в загальному доступі можуть бути використані проти вас. 

Необхідно уважно стежити за додатками, які відправляють запит на використання даних, особливо геолокації. Вимкнення цієї функції теж не гарантує абсолютної безпеки. Для зловмисників інформацію про ваше місцезнаходження можуть дати будь-які деталі на задньому плані фотографії (назви вулиць чи пам’ятки архітектури). 

Навіть зі звичайного дитячого селфі злочинці можуть отримати величезну кількість інформації. Якщо в соціальних мережах увімкнено геолокацію, дитина може несвідомо публікувати разом із фотографією своє поточне місцезнаходження. У поєднанні з іншими деталями фото чи профілю це може допомогти шахраям.

Якщо ви всією сім’єю поїхали у відпустку, то не варто одразу ж сповіщати про це своїх знайомих у соцмережах, а разом із ними шанувальників вашого майна, провокуючи їх фотокартками із вказаною геолокацією, про те що ви знаходитесь далеко, а будинок охороняє «зла собака» або сусідка, яка заходить полити вазони.  Звісно сирена від гавкоту собаки чи істеричних криків сусідки непоганий варіант відлякати шахраїв. Проте будьте розсудливими та  встановіть набагато кращу і надійнішу охорону від Поліції охорони Одещини, яка набагато милозвучніше дзвенить в вухах, крім цього має корисні функції сповіщення для наших фахівців, виклику наряду швидкого реагування та гарантованої безпеки вашого майна. Якщо ви вже задумались над встановленням охоронного обладнання, то негайно телефонуйте за нашим номером контактно-інформаційного центру чи ознайомтесь за більш детальною інформацією на сайті https://securitypolice.com.ua/.../poslugu/okhorona-kvartyr

Для мінімізації ризику бути ошуканим дотримуйтесь таких правил:
  1. Розміщуйте в мережі якомога менше інформації про себе. 
  2. Ніколи не можна бути впевненим у тому, що по той бік екрану перебуває НЕ зловмисник, тому про особисте краще спілкуватися тільки з обмеженим колом друзів і родичів.
  3. Не відповідати на листи незнайомців, особливо із компрометуючими запитаннями та даними.
  4. Батькам варто дати зрозуміти дитині, що будь-яка розміщена в Інтернеті інформація залишається там назавжди. Покажіть як встановити правильні налаштування конфіденційності та на що потрібно звертати увагу під час публікації дитячого селфі — це допоможе уникнути багатьох проблем у майбутньому.
Але є і хороші новини. Бувають випадки, коли спрацьовує закон бумерангу та інформація, висвітлена в соцмережах спрацьовує проти зловмисників.  Так, у квітні 2011 року поліція Х’юстона затримала чотирьох чоловіків за обвинуваченням у пограбуванні банку. За два дні до злочину 19-річна касир цієї фінустанови Естефані Мартінез поставила статус: «Дістаньте $$$!», а через два дні після пограбування вона його відновила: «Я багата!». Бойфренд дівчини (він же співучасник) у своїх вихваляннях пішов ще далі. Він написав навіть цілого вірша на тему, як тепер може чистити зуби сотенними банкнотами.

Тому будьте обачними, навіть в інтернет-мережі.

Управління поліції охорони в Одеській області
Image