Сьогодні у всьому світі відзначають чудове свято — міжнародний День обіймів

За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей.

Свято (International Hug Day) виникло 21 січня 1986 року в штаті Мічиган, США. Це доволі незвичне та позитивне свято, і цікаво, що обійняти можна не тільки рідну людину, але й випадкового перехожого. Саме в цей день по всьому світі є цікавий флешмоб: підійти до незнайомої людини на вулиці й щиро обійняти її.

За своєрідним «повір'ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують й «наукові» обґрунтування корисності обіймів.

На честь святкування Дня обіймів ми зібрали п’ять цікавих фактів про те, чому обніматися не тільки приємно, але й дуже корисно:

  1. Вченими доведено, що обійми стимулюють центральну нервову систему, знижуючи тривожність і знімаючи напругу.
  2. Дослідження показують, що обійми допомагають впоратися зі страхом. Зокрема, було доведено, що обійми допомагають заспокоїтися і позбавитися від екзистенціальних страхів..
  3. Обійми збільшують вироблення «гормону любові» — окситоцину. Це, в свою чергу, позитивно позначається на загальному стані здоров’я і психоемоційному стані людини.
  4. Навіть короткочасні обійми допомагають у боротьбі зі стресом. Під час одного з досліджень з’ясувалося, що під час дотику до іншої людини під час обіймів в організмі виробляються гормони дофамін і серотонін, які нейтралізують «гормон стресу» — кортизол.
  5. За даними вчених, обійми здатні полегшити біль. Зокрема, неврологи з університетського коледжу Лондона раніше встановили, що зменшити біль можна навіть обіймаючи самого себе.

Тож, якщо навіть ваша близька людина в Міжнародний день обіймів 2022 року перебуває далеко, «обійняти» її можна теплими словами і приємними вітаннями.

 Управління поліції охорони в Кіровоградській області