Що таке аб’юз? Як з ним боротися та захищатися?

За даними громадської організації «Ла – Страда» щохвилини в Україні від домашнього насильства страждають 3 людини. Жертвами стають жінки, діти, чоловіки.  Навряд чи вийде повністю викорінити цю проблему, але треба намагатися її мінімізувати, а для цього потрібно знати свої права та куди звертатися за допомогою.

12 квітня на базі Управління поліції охорони в Житомирській області відбулась інформаційно-просвітницька нарада на тему «Домашнє насильство». Захід був спрямований на підвищення рівня захисту прав людини та знання працівниками поліції охорони, як саме діяти в разі виявлення домашнього насильства під час виклику за лінією «102». Спікерами виступили координатора Асоціації жінок-юристок України «Юрфем» Наталія Нагорна та Наталія Радушинська.

Аб’юз – це термін, що означає насилля, це форма психологічного, фізичного, сексуального або економічного насилля. Ця тема останнім часом набирає все більше обертів, дедалі частіше ми чуємо про аб’юз.  І це щастя, що жінки більше не бояться мовчати, що вони не тримають все за зачиненими дверима, а захищають себе та свої права.  Це доволі важко, адже коли людина знаходиться всередині таких відносин, їй складно розібратися і зрозуміти що відбувається. Навіть у тих, хто засумнівався чи все в порядку – йде багато часу щоб усвідомити реальність, тому що вона достатньо жорстока. І усвідомлення цього, як здається на перший погляд, руйнує усе життя, хоча насправді життя зруйноване насильником. Але якщо не прийняти цю істину – то життя може залишитись в руїнах.

Ознаки того, що ваш партнер – потенційних агресор:
  • прагне ізолювати Вас від зустрічей з близькими та родичами;
  • патологічно ревнивий, намагається завжди Вас контролювати;
  • примушує до дій, які ви не схвалюєте;
  • різко і часто змінює свій настрій;
  • принижує, або насміхається над Вами у присутності інших;
  • агресивний, грубий, застосовує фізичну силу;
  • загрожує, маніпулює, або шантажує Вас.
Що ж роботи тим, хто зіткнувся з такою бідою? Викликайте поліцію та фіксуйте наявні тілесні ушкодження.

В Україні працює цілодобова гаряча лінія по протидії з домашнім насильством – 1547. Також в Україні діють центри соціально-психологічної допомоги та центри медико-соціальної реабілітації жертв насилля в сім’ї, їх адреси та контакти можна дізнатися за телефоном гарячої лінії, або в місцевих адміністраціях.

Хочемо підсумувати так:   домашнє насильство – це злочин, який карається законом. Б’є – не означає любить, б’є означає – стаття. Не бійтеся – Вас є кому захистити!

Управління поліції охорони в Чернігівській області
Image